PUSTIMO DELČEK GOZDA PRI MIRU!
OZAVEŠČANJE O NUJNOSTI NARAVI PREPUŠČENIH GOZDOV ZA OHRANJANJE BIOTSKE RAZNOVRSTNOSTI
V Sloveniji imamo visok delež gozda, a žal imamo ohranjenega manj kot 1 % starega, naravnega gozda, ki ga najdemo le še v redkih gozdnih rezervatih. Prav ta pa je ključen za preživetje mnogih živalskih vrst, ki jih lahko izgubimo že v nekaj letih. V zadnjem obdobju vedno bolj intenzivno gospodarimo z gozdom in odpiramo vedno več gozdnih prometnic za spravilo lesa, s čimer izgubljamo stare, nedotaknjene gozdove. Za takšne gozdove je značilna velika količina odmrle lesne mase in nudijo zatočišče številnim dragocenim gozdnim organizmom. Mednje sodijo številne vrste ptic, katerih populacije so že močno zdesetkane.
Pripravili smo simpatično kampanjo za družbena omrežja, ki smo jo sestavili iz kratkih videov izumirajočih vrst ptic in njihovega ščebetanja ter “podnapisov”, ki predstavljajo njihove “misli”. V humorne dialoge smo vpletli probleme, s katerimi se soočajo posamezne vrste ptic zaradi človekovega poseganja v gozd. Kljub nizkim sredstvom, namenjenih kampanji, so videi s svojo simpatičnostjo dosegli veliko število ljudi in zagotovo spodbudili razmišljanje o pozivu, da prepustimo čim večji del svojih gozdov naravi.
Nepremičninska debata
Harem
Večerja
Frenda
Naročnik: Društvo Focus
Vodja projekta: Tanja Rudolf Čenčič
Kreativna vodja/tekstopiska: Simona Kepic
Produkcija: VideoLab, Shutterstock
- naročniki: Društvo Focus, CIPRA, DOPPS
- vodja projekta: Tanja Rudolf Čenčič
- kreativna vodja in tekstopiska: Simona Kepic
- produkcija: VideoLab

